Hydrologické údaje

Územím SO ORP Varnsdorf prochází dělící linie mezi povodím Severního a Baltského moře, jež je vymezena hřebenem Lužických hor (Lužickým hřbetem) jižně od lužické poruchy v pásmu od vrchu Spravedlnost po vrch Horní Sedlo. Ačkoliv jsou Lužické hory pramennou oblastí a jsou vymezeny jako chráněná oblast přirozené akumulace vod, ve sledovaném území se nacházejí pouze drobnější vodní toky, které patří k povodí vodního toku Ohře, Labe i Odry.

Hydrologicky je zájmové území správního obvodu Varnsdorf součástí povodí vodního toku Odry (číslo hydrologického pořadí 2-04) a Labe (číslo hydrologického pořadí 1-14).

Hydrologické povodí vodního toku Odry:

  • Převážná část zájmového území, především jeho severní, východní a jižní část, náleží do povodí vodního toku Mandava (číslo hydrologického pořadí 2-04-08).

Hydrologické povodí vodního toku Labe:

  • Západní výběžek SO ORP Varnsdorf náleží do povodí vodního toku Kamenice a Labe pod Kamenicí (číslo hydrologického pořadí 1-14-05).
  • Pouze malá část v severozápadní části SO ORP Varnsdorf (vodní tok Křinice) náleží do povodí Pravostranných přítoků Labe ze Šluknovského výběžku (číslo hydrologického pořadí 1-15-01).

Vodní tok Mandava, Chřibská Kamenice, Lužnička a Křinice tvoří kostru říční sítě správního obvodu ORP Varnsdorf. Všechny vodní toky, až na vodní tok Mandava, pramení na území správního obvodu ORP Varnsdorf a ze správního obvodu odtékají.

Na území ORP Varnsdorf se vyskytuje velké množství drobných vodních toků, které pramení v zájmovém území (přítoky vodních toků Mandavy, Lužničky a Chřibská Kamenice). Povodně v povodí drobných vodních toků jsou vyvolány převážně přívalovými srážkami. Doba mezi příčinnou srážkou a výskytem povodně v zasaženém místě na drobném vodním toku je velmi krátká (řádově v desítkách minut až hodinách). Tato „blesková“ rychlost spolu s minimem regulační prvků (nedostatek vodních nádrží) výrazně omezuje operativní opatření, která mají vliv na změnu tvaru hydrogramu (snížení maximálního průtoku, zvětšení doby doběhu). Povodňové události v malých povodích ČR se na rozdíl od regionálních povodní vyskytují každoročně.

Na území SO ORP Varnsdorf je evidováno celkem 87 vodních zdrojů, evidovaných poskytovatelem Severočeské vodovody a kanalizace. Jedná se především o odběry podzemních vod pro zásobování pitnou vodou (studně). Nejvíce studní se nachází na území obce Dolní Podluží a města Chřibská. Povrchový zdroj vody je na území SO ORP Varnsdorf jen jeden, a to Chřibská přehrada.

Jižní část území SO ORP Varnsdorf náleží pod chráněnou oblast přirozené akumulace vod Severočeská křída o rozsahu 4 849,84 ha. CHOPAV Severočeská křída zasahuje do území obcí Rybniště, Horní Podluží, Dolní Podluží, Jiřetín pod jedlovou a do území města Chřibská.

 

Základní údaje o významných vodních tocích na území SO ORP Varnsdorf

Přehled vodních toků a jejich správců v území SO ORP Varnsdorf a v jeho okolí naleznete v mapové prohlížečce v dotazovatelné vrstvě "Vodní toky".

Mezi jeden z nejvýznamnějších vodních toků na území SO ORP Varnsdorf patří vodní tok Mandava. Číslo hydrologického pořadí 2-04-08-001/011. Vodní tok Mandava pramení ve Šluknovské pahorkatině západně od Starých Křečan ve výšce 433,38 m n. m. Od prameniště teče přibližně východním až severovýchodním směrem. Nejprve protéká obcí Staré Křečany a následně intravilánem města Rumburk, kde na jihovýchod od města Rumburk opouští hranice České republiky a následně protéká německým městem Seifhennersdorf. Do území SO ORP Varnsdorf proniká vodní tok do severovýchodní části zájmového území a protéká intravilánem města Varnsdorf ve zregulovaném korytě s minimální kapacitou Q20. V jihovýchodní části území města Varnsdorf vodní tok Mandava znovu a nadobro opouští území České republiky. Vodní tok Mandava je levostranným přítokem Lužické Nisy, do které se vlévá v Žitavě v Polsku v nadmořské výšce 228 m n. m. Plocha povodí na území České republiky činí 107,13 km2 s délkou toku na území České republiky 17,08 km. V povodí vodního toku Mandava se nachází 252 vodních ploch s celkovou rozlohou 104,22 ha. Hustota říční sítě v povodí vodního toku Mandavy na území ČR činí 1,90 km/km2Další charakteristiky vodního toku Mandava na území ČR jsou k dispozici na stránkách Výzkumného ústavu vodohospodářského T. G. Masaryka. Vodní tok Mandava je ustanoven ve vyhlášce č. 178/2012 Sb., kterou se stanoví seznam významných vodních toků a způsob provádění činností souvisejících se správou vodních toků, jako významný vodní tok.
Vodní tok Mandava ohrožuje město Varnsdorf.

Povodi_vodniho_toku_mandava

Povodí vodního toku Mandava na území České republiky, zdroj: Výzkumný ústav vodohospodářský T. G. Masaryka

Mandava_podelny_profilPodélný profil vodního toku Mandava na území České republiky, zdroj: Výzkumný ústav vodohospodářský T. G. Masaryka

 

Vodní tok Chřibská Kamenice je další z významných vodních toků na území SO ORP Varnsdorf. Číslo hydrologického pořadí 1-14-05-014. Vodní tok Chřibská Kamenice pramení v Lužických horách na severozápadním svahu Jelení skály ve výšce 552 m n. m. a následně teče západním směrem do vodní nádrže Chřibská. Poté protéká městem Chřibská a za částí obce Dolní Chřibská opouští SO ORP Varnsdorf. Pod městem Všemily se vodní tok Chřibská Kamenice vlévá na okraji Ferdinandovi soutěsky zprava do vodního toku Kamenice v ř. km 11,2 v nadmořské výšce 217 m. Plocha povodí činí 62,2 km2 s délkou toku 21,8 km. Vodní tok Chřibská Kamenice je ustanoven ve vyhlášce č. 178/2012 Sb., kterou se stanoví seznam významných vodních toků a způsob provádění činností souvisejících se správou vodních toků, jako významný vodní tok.
Vodní tok Chřibská Kamenice ohrožuje město Chřibská.

Další z významných vodních toků na území SO ORP Varnsdorf je vodní tok Lužnička, který odvodňuje západní část Lužických hor. Číslo hydrologického pořadí 2-04-08-006. Vodní tok Lužnička pramení jihozápadně od Krásné Lípy na severovýchodním úbočí Širokého vrchu ve výšce 520 m n. m., následně teče jihovýchodním směrem do Velkého rybníku a poté protéká intravilány obcí Horní Podluží a Dolní Podluží. Za obcí Dolní Podluží opouští vodní tok Lužnička území České republiky a v území německé obce Großschönau se vlévá zprava do vodního toku Mandava. Plocha povodí na území České republiky činí 42,8 km2 a délka toku na území České republiky činí 9,5 km. Do vodního toku Lužnička se vlévají drobné vodní toky (Lesenský potok, Stožecký potok a další drobné vodní toky na území SO ORP Varnsdorf). Vodní tok Lužnička je ustanoven ve vyhlášce č. 178/2012 Sb., kterou se stanoví seznam významných vodních toků a způsob provádění činností souvisejících se správou vodních toků, jako významný vodní tok.
Vodní tok Lužnička ohrožuje obce Rybniště, Horní Podluží a Dolní Podluží.

Na západ od části obce Studánka pramení ve výšce 494 m n. m. vodní tok Křinice (číslo hydrologického pořadí 1-15-01-001). Vodní tok Křinice protéká Šluknovskou Pahorkatinou a za Kyjovem vtéká do pískovců Děčínské pahorkatiny a Národního parku Labské pískovce. V Německé spolkové republice vtéká vodní tok Křinice zprava do vodního toku Labe. Plocha povodí na území České republiky činí 84,1 km2 s délkou toku na území České republiky 21,0 km. Vodní tok Křinice je ustanoven ve vyhlášce č. 178/2012 Sb., kterou se stanoví seznam významných vodních toků a způsob provádění činností souvisejících se správou vodních toků, jako významný vodní tok.
Vodní tok Křinice neohrožuje žádné obce na území SO ORP Varnsdorf.

Červený potok (číslo hydrologického pořadí 1-14-05-014) pramení na jihozápadním svahu vrchu Hřebec v nadmořské výšce 588 m, následně teče severním směrem a proniká do území SO ORP Varnsdorf. Červený potok protéká katastrálním územím Krásné Pole u Chřibské a poté ústí zleva do vodního toku Chřibská Kamenice.
Červený potok ohrožuje město Chřibská.

Potok od Krásného Pole (číslo hydrologického pořadí 1-14-05-014) pramení na východním svahu vrchu Hřebec v nadmořské výšce 535 m, následně teče severním směrem a proniká do území SO ORP Varnsdorf. Potok od Krásného Pole protéká katastrálním územím Krásné Pole u Chřibské, Tomiškovým rybníkem a následně ústí zleva do vodního toku Chřibská Kamenice.
Potok od Krásného Pole ohrožuje město Chřibská.

Potok od Nové Chřibské (číslo hydrologické pořadí 1-14-05-014) pramení na území obce Rybniště v katastrálním území Nová Chřibská a následně teče jižním a jihozápadním směrem. U koupaliště v území města Chřibská se Potok od Nové Chřibské stáčí západním směrem, protéká soustavou tří rybníků a následně ústí zprava do vodního toku Chřibská Kamenice.
Potok od Nové Chřibské ohrožuje město Chřibská.

Doubický potok (číslo hydrologického pořadí 1-14-05-015) pramení mezi Vápenným a Širokým vrchem na západ od města Krásná Lípa. Doubický potok následně teče západním směrem, protéká intravilánem obce Doubice, kde mění směr a následně teče přibližně jižním směrem. Do území SO ORP Varnsdorf proniká ze západu a následně ústí zprava do vodního toku Chřibská Kamenice v katastrálním území Dolní Chřibská.
Doubický potok ohrožuje město Chřibská.

Lesenský potok (číslo hydrologického pořadí 2-04-08-009) pramení na východním svahu Pěnkavčího vrchu v území obce Dolní Podluží. Lesenský potok teče jižním směrem podél komunikace I. třídy I/9, protéká přes několik vodních nádrží a následně ústí zprava do vodního toku Lužnička v intravilánu obce Dolní Podluží.
Lesenský potok ohrožuje obec Dolní Podluží a Jiřetín pod Jedlovou (katastrální území Rozhled).

Karlovský potok pramení na jihozápad od intravilánu města Varnsdorf a teče jihovýchodním směrem do vodní nádrže Mašíňák. Z vodní nádrže Mašíňák vedou dva požeráky, jejichž soutok je za průmyslovým areálem na severovýchod od vodní nádrže Mašíňák. Dále pokračuje Karlovský potok v zatrubnění až k vodnímu toku Mandava. Karlovský potok je pravostranným přítokem vodního toku Mandava.
Karlovský potok ohrožuje město Varnsdorf.

 ORP_Varnsdorf_vodni_toky

Vodní toky na území SO ORP Varnsdorf větší než 2,0 km

 

N-leté průtoky v korytě vodního toku Mandava v místech hlásných profilů

Místo profiluř. kmQa [m3/s]N-leté průtoky [m3/s]
125102050100
Hlásný profil kat. B Rumburk (Mandava) 11,60 0,56 10,9 -- 24,4 32,3 -- 55,6 68,0
Hlásný profil kat. B Varnsdorf (Mandava) 2,10 1,09 15,7 -- 35,1 46,5 -- 80,1 98,0

 

 N-leté průtoky v korytě vodního toku Chřibská Kamenice v místech hlásných profilů 

Místo profiluř. kmQa [m3/s]N-leté průtoky [m3/s]
125102050100
Hlásný profil kat. C LG Chřibská - odtok (Chřibská Kamenice) 19,1 0,019 1,6 3,0 5,0 6,9 10,0 13,0 17,7

 

Základní údaje o významných vodních nádržích na území města Varnsdorf

Přehled vodních nádrží v území SO ORP Varnsdorf a v jeho okolí naleznete v mapové prohlížečce v dotazovatelné vrstvě "Vodní nádrže".

Vodní nádrž Chřibská se nachází v jižní části SO ORP Varnsdorf na území obce Rybniště. Vodní nádrž byla vybudována na vodním toku Chřibská Kamenice v ř. km 19,27. Vodní nádrž byla uvedena do provozu v roce 1926 a v letech 1978-1994 byla rekonstruována. Primární účel vodního díla je zásobení Šluknovského výběžku pitnou vodou a k ochraně před povodněmi. Plocha vodní nádrže činí 12,18 ha. Vodní nádrž Chřibská má 195 m dlouhou sypanou hráz o maximální výšce 24,7 m. Koruna hráze je v 440,59 m n. m. Objem nádrže činí 1 212 136 m3 (z toho 87 308 m3 je minimální objem, 838 961 m3 je zásobní objem a 219 755 m3 je ovladatelný ochranný prostor). Dílo je v majetku Povodí Ohře státní podnik. Manipulace se řídí schváleným manipulačním a provozním řádem. Vodní nádrž Chřibská sníží při plném zásobním prostoru kulminační průtok 100leté povodňové vlny z hodnoty 17,7 m3/s na 2,5 m3/s. Hladina v nádrži přitom dosáhne kóty 438,68 m n. m. Na vodní dílo byl 25. 6. 2003 zpracován povodňový plán, stupně povodňové aktivity se řídí průtokem a výší hladiny v nádrži (I. SPA - 40 cm nebo 1,58 m3, II. SPA - 50 cm nebo 2,51 m3, III. SPA - 55 cm nebo 3,07 m3). SPA I. může být vyhlášen i při rychlém vzrůstu hladiny (10/80 cm za 2/24 hodin). Na VD je stálá služba - hrázný, z hlediska TBD je vodní dílo zařazeno do II. kategorie. Další informace o vodní nádrži Chřibská jsou dostupné na stránkách Povodí Ohře, státní podnik.
V případě zvláštní povodně na vodní nádrži Chřibská by došlo k ohrožení města Chřibská.

Velký rybník se nachází v západní části SO ORP Varnsdorf na území obce Rybniště. Velký rybník je průtočný na vodním toku Lužnička a je zdrojem technologické vody pro podniky Velveta Varnsdorf a. s. a Teplárna Varnsdorf a. s. Vodní plocha Velkého rybníku činí 35,8 ha. Hráz je sypaná o maximální výšce 5,4 m, koruna hráze je ve výšce 449,83 m n. m. Objem nádrže činí 390 000 m3. Vodní dílo je v majetku Velveta, a. s. Varnsdorf, uživatelem je mimo jiné Český rybářský svaz (severočeský územní svaz) a MO Horní Podluží. Manipulace se řídí schváleným manipulačním a provozním řádem. Trvalou obsluhu díla zajišťuje majitel vodního díla. Z hlediska TBD je vodní dílo zařazeno do IV. kategorie. 
V případě zvláštní povodně na Velkém rybníku by došlo k ohrožení obcí Rybniště, Horní Podluží a Dolní Podluží.

Vodní dílo Světlík se nachází v západní části SO ORP Varnsdorf na území obce Horní Podluží a města Varnsdorf. Vodní dílo Světlík je průtočné o vodní ploše 11,6 ha a slouží k chovu ryb, ale má také funkci krajinotvornou a částečně retenční. Hráz je sypaná o maximální výšce 3,8 m, koruna hráze je ve výšce 493,75 m n. m. Objem nádrže činí 121 000 m3 (z toho je cca 50 000 m3 je ochranný objem). Průměrná hloubka je 1,04 m, dlouhodobý roční průtok činí 21 l/s. Vodní dílo Světlík je v majetku obce Horní Podluží, provozovatelem je Místní organizace Českého rybářského svahu Horní Podluží. Manipulace se řídí schváleným manipulačním a provozním řádem. Trvalou obsluhu díla zajišťuje uživatel vodního díla. V letech 1996-1997 proběhlo odtěžení sedimentů společně s rekonstrukcí hráze. Z hlediska TBD je vodní dílo zařazeno do IV. kategorie. 
V případě zvláštní povodně na vodním díle Světlík by došlo k ohrožení obcí Rybniště, Horní Podluží a Dolní Podluží.

Vodní nádrž Mašíňák se nachází v severovýchodní části území SO ORP Varnsdorf. Vodní nádrž je napájena dvěma přítoky, z nichž jeden je Karlovský potok. Hlavní přítok (Karlovský potok) lze nouzově uzavřít a vést mimo vodní nádrž. Zemní hráz vodního díla Mašíňáku je umístěna na Karlovském potoce v ř. km 1,9. Hráz je dlouhá 780 m, sypaná o maximální výšce 5,5 m. Koruna hráze je ve výšce 369,6 m n. m. Provozní objem činí 154 050 m3 (maximální 167 100 m3), plocha hladiny je 8,8 ha (maximální 13 ha). Vodní nádrž je vybavena dvěma požeráky v severní a jižní části vodního díla. V severozápadní části hráze se nachází bezpečnostní přeliv. Vodní dílo slouží k extenzivnímu chovu ryb, jako zdroj vody pro závlahu, jako protipovodňová ochrana a také jako krajinotvorný prvek. Vodní dílo je v majetku města Varnsdorf, provozovatelem je Český rybářský svaz - MO Varnsdorf a město Varnsdorf. Manipulace se řídí schváleným manipulačním řádem a provádí ji Český rybářský svaz. Z hlediska TBD je vodní dílo řazeno do III. kategorie.
V roce 2009 došlo ke kompletní revitalizaci vodního díla. V rámci revitalizace se jednalo o celkovou rekonstrukci vodního díla - odbahnění a odtěžení organických sedimentů, oprava sypané zemní hráze, výšková úprava koruny hráze přísypem, vybudování nového bezpečnostního přelivu a vybudování dvou nezávislých výpustí - požerák I a požerák II. 
V případě zvláštní povodně na vodním díle Mašíňák by došlo k ohrožení města Varnsdorf.

Školní rybník se nachází v západní části SO ORP Varnsdorf v území obce Rybniště. Plocha vodní nádrže činí 4,3 ha, hloubka u hráze 2,5 m. Školní rybník je využíván místními rybáři k chovu ryb a také k rekreaci. Majitelem i uživatelem je obec Rybniště. Manipulace se řídí schváleným manipulačním a provozním řádem. Z hlediska TBD je vodní dílo zařazeno do IV. kategorie. 
V případě zvláštní povodně na Školním rybníce by došlo k ohrožení obce Rybniště.

Odkaliště Velvety se nachází ve východní části SO ORP Varnsdorf v území města Varnsdorf u hranic se Spolkovou republikou Německo. Jedná se o sedimentační nádrž sloužící pro trvalé uložení popílku vzniklého při provozu teplárny Velveta, a. s. Varnsdorf. Přítoková voda je do nádrže čerpána potrubím. Odvodnění zajišťuje přepadový odtok vody potrubím DN 600 (Qmax= 408 l/s). Sypaná hráz obepíná 3/4 obvodu a již byla dvakrát navyšovaná. Současná koruna hráze je ve výšce 357,0 m n. m. Objem nádrže činí 154 000 m3 a vodní plocha zaujímá 5,65 ha. Vodní nádrž vlastní a provozuje firma Velveta, a. s. Varnsdorf. Manipulace se řídí schváleným manipulačním řádem. Z hlediska TBD je vodní dílo zařazeno do IV. kategorie.

 

Další menší významná vodní díla na území SO ORP Varnsdorf

Název Lokalizace Kategorie dle TBD Vodní plocha Vlastník Provozovatel Ohrožení
Lesná - Dolní Podluží Dolní Podluží IV. 0,82 ha Státní pozemkový úřad ČRS MO Varnsdorf Dolní Podluží
U šnekárny Dolní Podluží IV. 0,68 ha Státní pozemkový úřad ČRS MO Varnsdorf Dolní Podluží
Rybník Valcha Varnsdorf IV. 0,75 ha Město Varnsdorf ČRS MO Varnsdorf Varnsdorf
Valčík Varnsdorf IV. 0,67 ha Silike keramika, s. r. o. ČRS MO Varnsdorf -
Rybník U Billy Varnsdorf IV. 0,42 ha Město Varnsdorf ČRS MO Varnsdorf Varnsdorf
Rybník Kočka Varnsdorf IV. 0,87 ha Město Varnsdorf ČRS MO Varnsdorf Varnsdorf
Soustava Gerhuských rybníků Varnsdorf IV. 0,41 ha Město Varnsdorf ČRS MO Varnsdorf Varnsdorf
Koupaliště Dolní Podluží Dolní Podluží IV. 0,52 ha Obec Dolní Podluží Obec Dolní Podluží -
Rybník Pod přehradou Chřibská IV. 0,71 ha Město Chřibská ČRS MO Varnsdorf -
Rybník Jeřábák Chřibská IV. 0,25 ha Město Chřibská ČRS MO Varnsdorf Chřibská
Koupaliště Chřibská Chřibská IV. 0,35 ha Město Chřibská Město Chřibská -
Jedlovský rybník Jiřetín pod Jedlovou IV. 1,60 ha Lesy ČR, s. p. - -
Tomíškův rybník Chřibská IV. 1,15 ha Město Chřibská ČRS MO Varnsdorf Chřibská

 ORP_Varnsdorf_vodni_nadrze

Nejvýznamnější vodní nádrže na území SO ORP Varnsdorf

 

Hlásné profily

K zabezpečení hlásné povodňové služby se zřizují hlásné profily - místa na vodním toku, která slouží ke sledování průběhu povodně. Hlásné profily se rozdělují do tří kategorií:

Základní hlásné profily - kategorie A - jsou vybrané profily s vodoměrnými stanicemi na významných vodních tocích. Informace z těchto profilů jsou nezbytné pro řízení opatření k ochraně před povodněmi na národní úrovni, nebo jsou využívány pro předpovědní povodňovou službu. Jsou profesionálně provozované ČHMÚ nebo správci povodí (Povodí Ohře, státní podnik).

Doplňkové hlásné profily - kategorie B - jsou profily na vodních tocích, které jsou nezbytné pro řízení opatření k ochraně před povodněmi na regionální (krajské) úrovni. Jsou zřizovány krajskými úřady a provozovány místně příslušnými obcemi.

Profily kategorie A a B tvoří celostátní systém hlásné služby.

Pomocné hlásné profily - kategorie C - jsou účelové profily na vodních tocích, které mohou zřídit a provozovat pro své potřeby obce nebo vlastníci ohrožených nemovitostí. Profily kategorie C mají lokální význam a spolu s profily kategorie B tvoří základ místních varovných systémů, pracujících na různé technické úrovni (manuálně nebo automaticky) a poskytovat varování obyvatelstvu zejména při přívalových povodních na malých tocích. Doporučené minimální vybavení: vodočetná lať nebo alespoň 3 značky vodních stavů (např. na pilíři mostu) odpovídající směrodatným limitům pro SPA s barevným rozlišením (I. SPA - zelená, II. SPA - žlutá, III. SPA - červená) nebo s římskými číslicemi.

Pro varování a včasnou ochranu na území SO ORP Varnsdorf slouží následující hlásné profily:

Na území SO ORP Varnsdorf se nachází jeden hlásný profil kat. B ve městě Varnsdorf na vodním toku Mandava.

Stupně povodňové aktivity - hlásný profil kat. B směrodatný pro území SO ORP Varnsdorf

Hlásný profil I. SPA II. SPA III. SPA
Aktuální stav
Evidenční list
Mapa
Varnsdorf (Mandava) 90 110 130
Hlásné profily kategorie C jsou součástí povodňových plánů jednotlivých obcí a měst. Na území správního obvodu ORP Varnsdorf je stanoveno celkem 5 hlásných profilů kategorie C s automatizovaným přenosem dat, které jsou potenciálně využitelné při řízení povodňové ochrany. Jedná se o hlásné profily:

Stupně povodňové aktivity - hlásné profily kat. C s automatickým přenosem dat

Hlásný profil I. SPA II. SPA III. SPA
Aktuální stav
Evidenční list
Mapa
Dolní Podluží mostek u koupaliště (Lesenský potok) 70 115 142
Horní Podluží u domu č. p. 18 (Lužnička) 74 112 162
LG Chřibská - odtok (Chřibská Kamenice) 40 50 55
Rybniště (Matyáska) 45 110 140
Varnsdorf sever (Mandava) 80 100 125
Na území správního obvodu ORP Varnsdorf je dále stanoveno 5 hlásných profilů kategorie C bez přenosu dat. Jedná se o hlásné profily:

Stupně povodňové aktivity - hlásné profily kat. C bez automatického přenosu dat

Hlásný profil I. SPA II. SPA III. SPA
Evidenční list
Mapa
Dolní Podluží mostek u č. p. 301 (Lužnička) 90 140 185
Dolní Podluží mostek u obecního úřadu (Lužnička) 85 120 155
Horní Podluží u domu č. p. 54 (Lužnička) 55 85 106
Chřibská u Městského úřadu (Chřibská Kamenice) 60 78 90
Jiřetín pod Jedlovou (Bílý potok) 72 97 115

Pro informování a doplňující informace byly do povodňového plánu SO ORP doplněny tyto hlásné profily:

Pro území SO ORP Varnsdorf byly vybrány 2 hlásné profily, které mohou poskytnou doplňující informace v případě povodňového ohrožení na vodním toku Mandava.

Stupně povodňové aktivity - doplňkové hlásné profily s automatickým přenosem dat

Hlásný profil I. SPA II. SPA III. SPA
Aktuální stav
Evidenční list
Mapa
Rumburk (Mandava) 110 130 150
Seifhennersdorf (Mandava), Německo 115 133 144

Hlásné profily na území SO ORP Varnsdorf. Data jsou stahována a aktualizována ze systému Ministerstva životního prostředí - POVIS.